Меню Закрити

18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримських татар

18 травня 1944 року – трагічний день в історії кримськотатарського народу. Саме цього дня розпочалася депортація кримських татар із їх історичної батьківщини – Кримського півострова.

Під час головної хвилі депортації (18-20 травня) виселено 191 044 особи. Уже в перші півроку депортації загинуло тридцять тисяч кримських татар – це кожен п’ятий представник народу. Окремо 5989 чоловік, звинувачених у співпраці з німцями, та іншого «антирадянського елементу» заарештовано під час депортації. Вони потрапили до ГУЛАГу. На довгі роки народ був змушений жити на чужині. Лише після 1989 року кримським татарам було дозволено повертатися на батьківщину.

18 травня в Україні відзначається День пам’яті жертв геноциду кримських татар, а також  День боротьби за права кримськотатарського народу. Історія кримськотатарського народу тісно переплелася з історією України, тому ми маємо пам’ятати про ці трагічні події, адже це наша спільна історія. Пам’ятати – заради майбутнього! Адже усі ми мріємо жити на вільній землі, в безпеці та мирі.

Для того, щоб глибше поринути в історію, радимо переглянути фільм «Хайтарма» (2013 р.) – перший кримськотатарський повноформатний художній фільм і перша художня картина про депортацію кримських татар.

Щоб більше дізнатися про депортацію кримських татар, пропонуємо  перейти за посиланнями:

 

  • Інформаційні ролики Міністерство культури та інформаційної політики «18 травня – роковини трагедії. – Наслідки депортації»:

https://www.youtube.com/watch?v=LF6fw1Q1GSE

https://www.youtube.com/watch?v=rjlyS4Edex4

https://www.youtube.com/watch?v=o3QcC0VTb8Q&feature=emb_title

  • Фільм «Хайтарма» (2013 р.):

 https://www.youtube.com/watch?v=S3xE_nq7iAw

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *