Меню Закрити

День Європи в Україні

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників.

З історії Дня Європи:

У Європі Відправною точкою на шляху до започаткування відзначення Дня Європи вважається Декларація Шумана, оприлюднена 9 травня 1950 року. Цей історичний документ, направлений на об’єднання під єдиним керівництвом вугільних та сталеплавильних ресурсів низки європейських держав, насамперед Франції та Німеччини, заклав підґрунтя європейської інтеграції.

1985 року на Міланському саміті лідери ЄС увічнили день проголошення Декларації Шумана та вирішили щорічно відзначати День Європи 9 травня.

З підписанням та ратифікацією у 2014 році Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відносини сторін почали розбудовуватися у якісно новому форматі політичної асоціації та економічної інтеграції.

В Україні «європейський» день відзначається щорічно в третю суботу травня, починаючи з 2003 року. Цьогоріч цей день припадає на 16 травня.

Україна – європейська держава!

У День Європи в Україні відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Відзначення цього дня в Україні це чергове підтвердження єдності України та Європи не  лише за географічною ознакою, а й за духом, історією, спільними цінностями. Свобода, демократія, повага до людини, верховенство права – це ті європейські цінності, які є основоположними і в нашій державі.

Пам’ятаймо, що Європа починається з нас! Кожен громадянин України, від малого до дорослого, причетний до побудови європейського майбутнього в Україні. Адже, тільки від нас самих залежить, в якій державі нам жити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *