Звіт директора Довговільського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» про свою діяльність як директора закладу протягом 2018-2019 н. року.
Протягом 2018-2019 навчального року в Довговільському НВК навчалося 410 здобувачів освіти. З них: у дошкільному підрозділі- 45 дітей, у 1-4 класах – 152 дитини, 5-9 класах- 168 дітей, і в 10 -11 класах – 45 дітей.
Всі діти шкільного віку, які прописані чи живуть в с. Довговоля, охоплені навчанням. З них, відповідно до довідок ЛКК і заяв батьків, 7 дітей – на індивідуальному навчанні: у 2 кл.- 2 дитини, у 3 кл.- 1дитина,у 5 кл.- 1 дитина, у 6 класі – 1 дитина, у 8 класі-1 дитина, у 10 класі – 1 дитина. 3 дитини охоплені інклюзивним навчанням. В класах з інклюзивним навчанням працюють помічники вчителів.
На виконання наказу відділу освіти Володимирецької РДА у Довговільському НВК в цьому навчальному році було організоване екстернатне навчання для 8 здобувачів освіти: у10 класі – для 3 чол., в 11 класі – для 5 чол., 2 екстерни не допущені до ДПА в зв’язку з відсутністю оцінок за річні к.р.
Для здобувачів освіти 10 класів організоване навчання з профільними предметами: математика (10А) і історія України (10Б), йому передує допрофільна підготовка. Профільне навчання учнів організовується тільки за заявами батьків учнів, за наявності педагога з високим кваліфікаційним рівнем і за наявності відповідної матеріальної бази. Анкетування учнів 8-11 класів і їх батьків на предмет вибору профільності навчання проводиться протягом року. 11 клас працював за універсальним профілем.
Школа забезпечена педагогічними кадрами. 17 учителів, що становить 37,8%, мають вищу кваліфікаційну категорію, з них 3 – вчителі-методисти, 5- мають звання «старший вчитель», 4 нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України». І кваліфікаційну категорію мають 6 вчителів (13,3%), ІІ кваліфіка-ційну категорію мають 15 вчителів (33,3%), кваліфікаційну категорію «спеціаліст» мають 7 учителів (15,6%). Стаж роботи вчителів: до 3 років – 5 чол. (11,1%), 3-10 років – 9 чол. (20%), 10-20 років -9 чол. (20%), Більше 20 років- 22 чол. (48,9%). На сьогоднішній день нам потрібен практичний психолог.
В робочому навчальному плані на 2018-2019 н.рік були виділені всі відведені години варіативної складової для факультативних, індивідуальних, групових занять, спецкурсів відповідно до заяв батьків. Діти працювали в таких оплачуваних гуртках: Художня обробка деревини, Народний сценічний танець, Хореографія, Образотворче мистецтво, Театральний, Шашки, Юний рятувальник, Юний журналіст.
Як результат в цьому навчальному році ми маємо 19 призерів районних предметних олімпіад, 2 призерів 1і2 етапів конкурсу МАН, 2 етапу конкурсу ім.Петра Яцика і Шевченка, 10 призерів районних і 1 обласних мистецьких конкурсів , 9 призерів спортивних змагань.
За результативну участь в олімпіадах, конкурсах, за відмінне навчання, за активну участь у громадському житті школи для учнів і вчителів діє система матеріального стимулювання із залученням спонсорських коштів.
Школа забезпечена двома комп’ютерними класами. З комп’ютерами нового покоління кабінет в блоці початкової школи. Комп’ютеризовані робочі місця директора, заступників, секретаря-діловода, психолога, кабінет 1, 3 кл., фізики (два комп.), хімії, біології. Обидва навчальні корпуси школи обладнані комп’ютерною мережею інтернет. Учні, вчителі мають змогу у всіх навчальних кабінетах, актовій залі, коридорах і на території школи користуватися послугами інтернету, працює wi-fi. Проте в комп’ютерному класі основної школи машини дуже застарілі, машини в ньому практично не працюють. Над цим питанням працюю.
Робочі місця вчителів в основному методично забезпечені. На базі школи проходили районні семінари, засідання творчих груп вчителів району, конкурси. Проте у нас відсутні мультимедійні дошки і проектори, із-за нестачі приміщення вихованці 11 класу щоденно займалися у кабінеті інформатики, що створювало значні незручності для роботи самого кабінету інформатики. Кабінети не обладнані комп’ютерами і іншою комп. технікою. Хотілося б мати відповідно до сучасних вимог обладнані лабораторії з хімії, біології. Реактиви в кабінет хімії купує сам учитель.
В НВК цікаво проходять традиційні свята, до проведення яких залучаються батьки, спонсори, громадськість села. Приємно, що кількість спонсорів зростає, і ми не звертаємося щораз до одних і тих же спонсорів.
Ми тісно співпрацюємо з усіма державними і громадськими установами, які є на території села. Учні і працівники школи беруть активну участь у громадському житті села. На всі загальношкільні свята ми запрошуємо керівників установ і церков.
У належному стані підтримується матеріальна база з фізкультури, площадки, тир потребує ремонту.
У належному стані підтримується стан шкільних приміщень і пришкільної території. Поліпшилась матеріальна база школи.
До ремонту приміщень школи залучаються батьки. Літній ремонт шкільних приміщень і в 2018 році проходив за рахунок бюджетних, батьківських ( по класних кімнатах) коштів, позабюджетних надходжень. Ми змінили внутрішній вигляд приміщень закладу, що дуже сподобалося учням.
Станом на 1 вересня 2018 року облаштовані кабінети 1их класів, відповідно до вимог НУШ, за державні і позабюджетні кошти; значний внесок зробили і батьки.
В цьому році ми виграли у Конкурсі «Гоу кемп» і ждемо волонтера для роботи з дітьми у літньому англо-мовному таборі у червні.
Протягом цього навч.року зроблений ремонт у ПРУ (підвального приміщення) із залученням державних коштів в сумі 190000,00грн: помінені двері на металеві, стіни в коридорі підвалу обшиті водостійкими гіпсовими плитами, влаштована ще одна вентиляція, помінені світильники, постелений ліноліум і інш. Роботи по ПРУ проводилися через систему ПРОЗОРО.
Виготовлена (скорегована відповідно до сучасних вимог) документація на перекриття корпусу №1за рахунок бюджету, але на цей рік нам грошей на цей обєкт не виділили.
На цей рік виділили кошти на облаштування внутрішніх туалетів у блоці №2 (я уже повідомляла всіх на з/ш батьківських зборах).
За позабюджетні кошти ми придбали дзеркала і дооблаштували клас хореографії, сюди ще необхідно придбати нагрівач і на початок навчального року ми це зробимо. За позабюджетні кошти ми придбали мати і обладнали гімнастичною стінкою гімнастичний зал. Зробили ремонт у тренажерному залі. Придбали пуфи у початкову школу. ( див фото)
За позабюджетні кошти (виділив Мялик) встановлені енергозберігаючі вхідні двері у обидва блоки закладу і 5 вікон.
Плануємо за літній період зробити євроремонт у кабінетах інформатики, ЦЗ і ЗВ, майбутньому 1 класі, Підвести під вимоги НУШ і повністю коридори блоку №2, проте це залежатиме від робіт по облаштуванню внутр.туалетів.
Про використання коштів постійно звітую перед батьківською громадськістю на загальношкільних батьківських зборах та на засіданні ради школи, і ці звіти бухгалтер виносить на сайт закладу. (див звіт)
На належному рівні у цьому навчальному році було організоване дитяче харчування для учнів 1-4 класів, ГПД, дітей пільгових категорій. Протягом січня ми провели торги по організації харчування через систему ПРОЗОРО, в результаті яких переможцем став Володимирецький КГХ. Вартість харчування 15 грн. Харчувалися всі діти відповідно до законодавчих актів. Діти 5-11 класів не пільгових категорій мали можливість харчуватися в шкільній їдальні за власні кошти. Протягом року діяла бракеражна комісія, проводився постійний контроль за харчуванням дітей.
Всі працівники закладуна початок навчального року проходять медогляд. Проте медогляд учнів ще не проходив у цьому навчальному році, буде організовано на базі амбулаторії в присутності батьків на початку 2019-2020 н.року.
Всі учасники навч.-вих. процесу дотримуються правил техніки безпеки, норм санітарії і гігієни. Постійно і вчасно проводяться інструктажі з техніки безпеки з учнями, вчителями, техперсоналом школи. В закладі є проточна холодна і гаряча(за рахунок бойлерів) вода.
НВК забезпечений аптечками. Проте не вистачає вогнегасників, їх є тільки17 штук.
Оздоровлення у 2018 році вже не було за рахунок коштів ЧАЕС, а оздоровилося тільки 6 дітей.
На внутрішкільному обліку дітей, схильних до правопорушень стоїть 3 дитини. З ними систематично проводилася робота психологічної служби закладу.
Інструктажі з т/б постійно проводяться з учнями, батьками. Проте рівень побутового травматизму ще значний, хоча зменшився в порівнянні з минулим навчальним роком.
До управління школою залучаються вчителі, учні, батьківська громада. Систематично щопонеділка проводяться засідання старостату, на яких присутні старости 5-11 класів, адміністрація закладу, практичний психолог, соціальний педагог і педагог-організатор. На засіданнях вирішувалися нагальні питання життя школи. Всі питання вирішуються відповідно до чинного законодавства, за погодженням з профкомом і радою школи.
Протягом 2018-2019 н.р. питання, які поступають від батьків, вчителів, учнів і громадськості розглядаються мною вчасно із відповідними записами у журналі обліку звернень громадян. Прийом громадян провожу згідно графіку, затвердженого наказом по школі, проте ніколи не відмовляю і у інші дні і години.
Я дякую всім за співпрацю, допомогу, взаєморозуміння у спільній справі розбудови освіти, навчання і виховання наших дітей.