Меню Закрити

В рамках тижня БЖД рятувальники провели День ЦЗ у Довговільському НВК

     Володимирецький район: в рамках тижня безпеки життєдіяльності рятувальники провели День цивільного захисту у Довговільському навчально виховному комплексі

      17 жовтня працівники Володимирецького районного сектору Головного управління ДСНС України в області, спільно з адміністрацією Довговільського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ», провели День цивільного захисту у навчальному закладі. До участі у заходах задіяли учнів 5-11 класів.
     Захід розпочався із практичного відпрацювання евакуації, як школярів, так і педагогічного персоналу навчального закладу. Після сигналу “Тривога!”, який подавався трьома короткими дзвінками, школярі в супроводі педагогів покинули приміщення навчального закладу згідно з планом евакуації та вишикувалися по класах на шкільному подвір’ї. Класні керівники провели перекличку, директор школи доповів співробітнику ДСНС про кількість евакуйованих дітей. Евакуація була здійснена за 1 хв. 40 сек., що можна вважати хорошим часом для такого навчального закладу з такою кількістю учнів.
     Подібні заходи з відпрацювання планів евакуації є дієвим засобом підготовки, як дітей, так і педпрацівників до дій в разі виникнення будь-якої можливої надзвичайної ситуації в закладі освіти. Адже в разі виникнення надзвичайної ситуації дітей охоплює страх та паніка, а якщо дитина знатиме, як правильно діяти, це допоможе їй врятуватися. Тому під час навчань виробляється звичка діяти організовано, без паніки. Таким чином, школярі закріплюють знання в галузі пожежної безпеки, засвоюють правила поведінки в разі виникнення пожежі, або надзвичайної ситуації.
     Після цього всіх зібрали в актовій залі, де рятувальники провели для школярів пізнавальний урок з безпеки життєдіяльності. Працівники ДСНС розповіли дітям про роботу пожежно-рятувальної служби, роз’яснили як діяти при виникненні пожежі вдома та в школі, що робити, якщо виявив вибухонебезпечний предмет, як застосовувати первинні засоби пожежогасіння, тощо. Урок супроводжувався показом навчальних відеофільмів. Всі бажаючі мали змогу задати спеціалістам ДСНС питання, які їх цікавили.
     На закінчення заходу рятувальники роз’яснили школярам, як правильно застосовувати переносні вогнегасники та на практиці продемонстрували та надали можливість всім бажаючим спробувати самостійно привести їх в дію.
     Проведення таких інформаційно-роз’яснювальних та повчальних заходів дозволяє закріпити знання молоді з питань безпеки життєдіяльності, застерегти їх від необдуманих вчинків та навчити правильно діяти в екстрених ситуаціях.

 

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А.Муравинець

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *